Proč a jak lékaři vyvolávají práci? V jejich trvání se může lišit více těhotenství těhotenství.

Proč a jak lékaři vyvolávají práci? V jejich trvání se může lišit více těhotenství těhotenství.

Obvykle je nejlepší udržovat těhotenství tak dlouho, dokud je bezpečně možné umožnit pokračující růst a přírůstek hmotnosti, jakož i vývoj mozku plodu, jater a plic. Všechny tyto procesy jsou nezbytné pro zdraví novorozence.

Kojenci, kteří se narodili před 39 týdny, častěji zažívají komplikace, jako jsou potíže s dýcháním, vize a problémy se sluchem, neschopnost zůstat v teple a potíže s krmením, mimo jiné zdravotní problémy.

Pokud se však dítě narodí po 42 týdnech, mohou nastat další problémy. Z tohoto důvodu lékař někdy doporučí indukci práce.

Proč může být nejlepší vyvolat práci?

Kategorie jsou:

 • Včasné: doručení dochází mezi 37 týdny a 38 týdny a 6 dny. Místo po 39 týdnech, ale před 40 týdny a 6 dnů. 42. /li>
 • Obezita, pravděpodobně proto, že mastná tkáň ovlivňuje rovnováhu hormonů v těle
 • Genetické faktory, protože se zdá, že rodiče, kteří se narodili po termínu /li>
 • Mít dítě poprvé

Zabránění rizikům po dobu období

Post-termín těhotenství může nést vyšší riziko Komplikace doručení.

Rizika pro dítě zahrnují:

 • Zvýšená velikost plodu, která může při dodání s větší pravděpodobností zranění
 • vdechování fekálního odpadu, což může vést k Problémy s plicemi u novorozence
 • Stárnutí placenty a nízkých hladin pH v pupeční šňůře, což vede k novorozenecké akycifikátu (nízké pH krve)
 • Problémy vyplývající z omezení růstu v děloze , jako je vrásčení, loupání kůže a tenké tělo kvůli podvýživě

Rizika pro ženu zahrnují:

 • Potřeba doručení císaře
 • Vyšší šance na roztržení při porodu
 • Obrácená, pomalá nebo zpožděná práce
 • Negativní emoční účinek, protože čekání má tendenci zvýšit úzkost

Kdy lékař doporučí indukci práce?

V některých situacích může lékař doporučit indukci nebo přinést práci. Nejprve však budou zvážit rizika, výhody a nutnost intervence.

Lékař může doporučit indukci práce v případech, kdy:

 • Mají obavy o zdraví ženy nebo dítě
 • Po období po termínu Datum se blíží
 • V děloze je infekce
 • Dochází ke zpožděnému růstu plodu
 • Hladiny plodové tekutiny jsou nízké

Některé zdravotní stavy mohou představovat riziko pro ženu nebo dítě, včetně:

 • Vysoký krevní tlak
 • Onemocnění ledvin
 • Problémy s krví Kvůli problémům s faktorem rhesus (RH)

RH je faktor protein, který je někdy přítomen na povrchu červených krvinek. Lidé s tímto proteinem v krvi mají RH-pozitivní krev, zatímco ti, kteří nemají tento protein, mají RH-negativní krev.

Problémy mohou nastat, pokud má plod rh-pozitivní krev, ale ženská krev je RH-negativní.

Obvykle se mateřská krev během těhotenství nemíchá s krví plodu. K tomu však někdy může dojít během lékařského postupu, jako je amniocentéza, nebo pokud žena zažije trauma na břicho.

Pokud se to stane, žena vyvine protilátky proti RH faktoru plodu a její tělo bude bojovat proti krvi nenarozené dítě. Tento útok může být pro nenarozené dítě ohrožující život a může také vést ke komplikacím s následnými těhotenstvími. 6

Tyto postupy zahrnují:

Cervikální zrání

Je možné dozrávat nebo rozšířit děložník vložením katétru s malým zařízením typu balónu na konec nebo zavedení látky, která absorbuje vodu.

amniotomie

Zdravotnický profesionál může rozbít amniotický vak, který obklopuje dítě uvnitř dělohy, aby zahájil práci nebo pokrok v práci, která již začala. Tento postup mohou provádět pouze tehdy, pokud se děložní čípek dostatečně rozšířil, aby byl amniotický vak přístupný.

hormony

Lékaři mohou používat přirozeně se vyskytující chemikálie zvané prostaglandiny, aby se pokusili změkčit a ztenčit děložní čípku a podpořit děložní dilataci. Dodávají prostaglandiny do děložního čípku skrz vaginu. V některých případech mohou podávat hormonální oxytocin k vyvolání porodu stimulací kontrakcí.

Odimping membrány

Tato metoda může pomoci uvolnit prostaglandiny k vyvolání práce, podle ACOG. Lékař nebo porodní asistentka použijí prst k „zametání“ přes membrány spojující amniotický vak se stěnou dělohy.

Podle jednoho zdroje to může být pro některé ženy nepříjemné a je možné pouze po dilataci děložního čípku.

Rizika indukce práce

Stejně jako u jakéhokoli lékařského postupu, indukce práce zahrnuje určitá rizika.

Mezi ně patří:

 • Silné, časté kontrakce, které mohou vést ke komplikacím plodu, jako je zvýšená srdeční frekvence a problémy s pupečníkem
 • Mateř nebo mateřské nebo Fetální infekce
 • Roztrhaná děloha
 • Zvýšená pravděpodobnost doručení císařského řezu
 • Smrt plodu

přirozené způsoby vyvolání práce

Některé ženy mohou hledat přirozené nebo nelékařské způsoby, jak vyvolat práci doma. Některé z těchto metod však nemusí být bezpečné.

Je nezbytné diskutovat o jakýchkoli myšlenkách na indukci se zdravotnickým pracovníkem. Před rozhodnutím o jakékoli metodě indukce je třeba zvážit několik faktorů. Patří mezi ně gestační věk plodu, poloha plodu a jakékoli komplikace těhotenství.

Některé přirozené metody vyvolání práce, kterou lidé vyzkoušeli, zahrnují:

stimulace bradavek

válcování brady nebo jemné tření může vést k uvolnění oxytocinu, což by mohlo pomáhat vyvolat práci.

Cvičení

Cvičení je vhodné během těhotenství, pokud lékař neurčuje jinak. Neexistuje však žádný důkaz, že může vyvolat práci.

Sex

Mít sexu může pomoci vyvolat práci, protože orgasmy způsobují kontrakce dělohy, stimulace bradavky vyvolává uvolňování oxytocinu a sperma obsahuje vysoké hladiny prostaglandinů.

Íránská studie 120 žen dospěla k závěru, že sex během posledního týdne těhotenství „by mohl být spojen s nástupem práce“ a mohl by být přirozeným způsobem, jak tento proces vyvolat.

Studie téměř 1 200 žen v Malajsii v roce 2012 nezjistila žádný rozdíl v práci a dodávce, zda ženy měly sex s cílem vyvolat těhotenství.

Je obecně bezpečné mít sex během těhotenství, ale není to vhodné:

 • Po zahájení práce
 • Pokud má žena nízké -Ling Placenta
 • Pokud dojde k vaginálnímu krvácení

V některých případech by sex během těhotenství mohl vést k krvácení, což ohrožuje zdraví ženy i dítě. Ženy by měly mluvit se svým lékařem, pokud mají nějaké obavy ohledně sexu během těhotenství.

homeopatie a byliny

Někteří lidé doporučují byliny a homeopatické léky, aby vyvolaly práci. Autoři studie, kterou BMJ Open publikoval v roce 2018, dospěli k závěru, že ačkoli některé byliny mohou být účinné, existuje nedostatek důkazů, které potvrdí, že se lze použít.

Je nezbytné diskutovat o bezpečnosti používání bylin k vyvolání porodu s lékařem nebo porodní asistentkou před vyzkoušením této metody.

ricinový olej

Někteří lidé doporučili vzít ricinový olej, aby spustil kontrakce. To může způsobit žaludeční rozvoj, ale je nepravděpodobné, že bude zahájit práci.

Autoři přezkumu z roku 2012 dospěli k závěru, že ricinový olej a večerní petrklíkový olej pravděpodobně nevyvolává práci a může zvýšit riziko komplikací.

jídlo

Neoficiální důkazy naznačují, že některá jídla, včetně kořeněných potravin a ananasu, mohou vyvolat práci.

Existuje však nedostatek vědeckých důkazů na podporu těchto tvrzení a tato jídla mohou zhoršit reflux kyseliny, což je již v pozdějších stádiích těhotenství již běžným problémem.

Někteří tvrdili, že protože ananas obsahuje enzym zvaný bromelain, který lidé používají k výběru masa, jeho stravování může způsobit změkčení děložního čípku.

Avšak žaludeční kyseliny rozkládají všechny enzymy cardio active lékařské názory v potravinách, takže nebudou cestovat přímo do děložního čípku.

Takeaway

V některých případech může lékař rozhodnout, že je nutné přimět práci, aby se pokusil zajistit bezpečnost ženy a dítěte.

Několik lékařských postupů může pomoci povzbudit práci, aby začala, a lidé mohou také vyzkoušet různé přírodní metody doma se souhlasem svého lékaře nebo porodní asistentky.

Je důležité, aby lidé hovořili se svým lékařem nebo porodní asistentkou o jakýchkoli metodách indukce práce a souvisejících rizicích a výhodách.

 • Pediatrics/Health’s Health
 • Těhotenství/porodnictví
 • Zdraví/gynekologie žen
 • Doplňková medicína/Alternativní medicína

Contents