NAUJOTI PIRKTI KAUKES: „Baimės skatinami pirkiniai padidina trūkumo tikimybę

NAUJOTI PIRKTI KAUKES: „Baimės skatinami pirkiniai padidina trūkumo tikimybę

Kai tik viena įrodyta, kad ji yra saugi ir veiksminga, formulė bus licencijuojama kiekvienam įrenginiui, galinčiam ją gaminti. Gautos dozės pirmiausia būtų skirtos sveikatos priežiūros darbuotojams visame pasaulyje, tada sveikatos priežiūros darbuotojams visame pasaulyje, o paskui likusiems pasaulio gyventojams.

Tai geriausias būdas apsaugoti visus, sakė Robbie Silverman, Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios tarptautinės kovos su skurdu organizacijos „Oxfam“ vyresnysis patarėjas.

„Tai pasaulinė pandemija. Jei liga aptinkama bet kurioje pasaulio vietoje, ji sugrįš į JAV“, – sakė sveikatos ir nelygybės klausimais dirbantis Silvermanas.

Visuomenės sveikatos ekspertai pripažįsta, kad negyvename idealiame pasaulyje.

„Sunku matyti, kad politikas sakytų: „Taip, 30 % vakcinos skirsime Afrikos į pietus nuo Sacharos šalims“, – sakė Fidleris.

Nedaug šalių, nepriklausančių vakcinų konsorciumams, įsipareigojo dalytis su mažiau pasisekusiomis tautomis. Tai sunku parduoti, pripažino Jasonas Schwartzas, Jeilio universiteto visuomenės sveikatos mokyklos sveikatos politikos profesorius.

Jūsų kelionė į gyvenimą be diskomforto sąnariuose prasideda dabar. Išbandykite mūsų priedą šiandien adresu https://hondrostrong-website.com/lt/ !

„Tačiau tokia yra pasaulinė sveikata. Tai ne tik teisinga padėti šalims, neturinčioms išteklių. Tai mums taip pat padeda“, – sakė jis.

Jungtinės Valstijos tokio požiūrio nepriima. Birželio mėnesį vienas aukšto rango JAV pareigūnas teigė, kad svarbiausias šalies prioritetas yra pasiskiepyti nuo koronaviruso vakcinos visiems Amerikoje, kurie jos nori.

„Pirmiausia pasirūpinkime amerikiečiais. Esant pertekliui, vakcinos perteklius gali būti panaudotas siekiant užtikrinti, kad visas kitas pasaulis būtų paskiepytas, sakė pareigūnas.

Jungtinės Valstijos per ateinančius tris mėnesius nupirko daugiau nei 90% pasaulio remdesivir tiekimo. Tai vienas iš nedaugelio patikrintų COVID-19 gydymo būdų, o įsigijimas, paskelbtas liepos 1 d., likusiam pasauliui liko mažai.

Jungtinės Valstijos nėra vienintelė šalis, kuri save iškelia į pirmą vietą. Pasak Simon Evenett, tarptautinės prekybos profesoriaus iš Šv. Trade Alert iniciatyva, kuri seka prekybos protekcionizmą.

Toks elgesys nėra geras receptas sustabdyti COVID-19, sakė visuomenės sveikatos ekspertai. Kaip teigia Pasaulio sveikatos organizacija: „Niekas nėra saugus, kol visi nėra saugūs“.

Vakcinos užtikrinimo geopolitika

Kai tik vakcina ar vakcinos taps prieinamos, jos turėjimas taps devyniomis dešimtosiomis įstatymo dalimis. Šalys, kuriose gaminama vakcina, gali jos neišleisti, nesvarbu, kokias sutartis gamintojai turi su kitomis šalimis.

Pagal tarptautinę teisę bet kuri tauta turi suverenią teisę užvaldyti privačią nuosavybę visuomenės labui. Fidleris sakė, kad esant nepaprastajai sveikatos situacijai, vakcinos konfiskavimas gali būti laikomas būtent tokiu.

„Tai nėra kažkas, ko bet kuri šalis gali arba norėtų atsisakyti dėl vakcinų kūrimo“, – sakė jis.

Net jei šalis pasirašytų sutartį, kad gautų tam tikrą kiekį vakcinos, pagamintos kitoje šalyje, kilmės šalis galėtų ją konfiskuoti – teisiniu požiūriu „nusavinti“.

„Tai ne tik baimė. Taip atsitiks“, – sakė Misūrio universiteto teisės profesorius ir pasaulinės sveikatos teisės ekspertas Samas Halabi. Netgi geriausiai parašyta sutartis negali „sumažinti vakcinos geopolitikos“.

Tikimasi, kad šios sutartys bus įvykdytos, sakė Užsienio santykių tarybos pasaulinės sveikatos programos direktorius Thomas Bollyky.

Šalys siekia padėti kuo greičiau gauti kuo daugiau vakcinos, kai tik ji bus prieinama.

Bet kokie bandymai padaryti vakcinų platinimą teisingesnį ir greičiausiai sustabdyti pandemiją turi įvykti dabar, sakė Bollyky.

"Mums pritrūksta laiko", – sakė jis. „Viskam, kas orientuota į paskirstymą pagal visuomenės sveikatos poreikius, o ne į valstybės piniginę, reikės šiek tiek laiko surinkti, ir mes to baigiame.

Susisiekite su Weise adresu eweise@usatoday.com

Koronaviruso protrūkis dar nepasiekė Ajovos, tačiau naujasis virusas jau pradėjo veikti kasdienį gyvenimą.

Valstijos ir vietos pareigūnai šią savaitę vertina daugybę svarstymų apie Ajovos gyventojų gebėjimą atlikti įprastus dalykus, pavyzdžiui, dirbti, mokytis ir susiburti. Apribojimai tebėra riboti, tačiau kai kuriais atvejais jie gali pakenkti Iowans kasdienybei ir gyvenimui.

 • Ajovos visuomenės sveikatos departamentas antradienį paskelbė, kad nori, kad jovaniečiai, grįžtantys namo iš koronaviruso paveiktų vietovių užsienyje, „išsiskirtų“, kad sustabdytų galimą viruso plitimą.
 • Aukščiausi Ajovos kolegijos ir universitetai taip pat paskelbė apie veiksmus, kuriais siekiama apriboti studentų ir dėstytojų keliones į regionus, stipriai paveiktus viruso, žinomo kaip COVID-19.
 • Kai kurie Ajovos religiniai lyderiai apgyvendino bendruomenės narius, kurie nerimauja, kad dėl kai kurių apeigų gali kilti pavojus užsikrėsti.
 • Valstybės pareigūnai taip pat imasi atsargumo priemonių, kad išvengtų baime pagrįstų sukčiavimo schemų, susijusių su verslu.
 • Ajovos ligoninės pranešė, kad imasi atsargumo priemonių, kad išsaugotų savo veido kaukių ir kitų asmeninių apsaugos priemonių atsargas.

Ajovoje viruso atvejų nėra, tačiau visuomenės sveikatos pareigūnai dalijosi gairėmis su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais, įmonėmis ir mokyklomis, kaip pasirengti. Antradienį valstija vis dar laukė dviejų žmonių tyrimų rezultatų dėl viruso.

► DAUGIAU: viskas, ką reikia žinoti apie COVID-19 – mirtiną virusą, keliantį nerimą pasaulyje

Naujausia informacija apie atvejus JAV:

Naujausi duomenys rodo, kad visame pasaulyje patvirtinta mažiausiai 92 000 viruso atvejų ir daugiau nei 3 000 su juo susijusių mirčių, rodo Johnso Hopkinso universiteto mokslininkų tvarkomi prietaisų skydeliai . Jungtinėse Valstijose buvo pranešta apie daugiau nei 100 atvejų, išplitusių daugiau nei dešimtyje valstijų.

Labiausiai nukentėjo Vašingtono valstija, pranešama apie keletą su virusu susijusių mirčių. Antradienio popietę nuo viruso JAV mirė devyni žmonės, visi Vašingtono valstijoje.

► Daugiau informacijos apie koronavirusą:

 • Visuomenės sveikatos pareigūnai Ajovoje teigia atliekantys 2 žmonių tyrimus dėl naujojo koronaviruso
 • Koronavirusą stebintys pareigūnai prašo Jovano gyventojų „išsiskirti“, jei jie keliavo į tam tikras vietoves
 • Tai yra koronaviruso simptomai ir ką turėtumėte daryti, jei manote, kad juo sergate.
 • Ataskaitoje teigiama, kad viruso protrūkis paliko pėdsaką Vidurio Vakarų ekonomikoje
 • Nuogąstaujama dėl koronaviruso, kad „paniškai perkamas tualetinis popierius, vanduo ir rankų dezinfekavimo priemonės“.
 • „STOP PIRKTI KAUKES:“ Baimės skatinami pirkiniai padidina trūkumo tikimybę
 • „Tai nėra tvaru“: visuomenės sveikatos departamentai, nukentėję dėl finansavimo mažinimo, kovoja prieš koronavirusą

Ruošiamasi Ajovoje

Ajovos universiteto Valstybinė higienos laboratorija turi medžiagos, leidžiančios ištirti Ajovoje dėl viruso, nors pirmadienį joje gali tilpti apie 250 žmonių. Valstybė galės patvirtinti neigiamus tyrimų rezultatus, tačiau Ligų kontrolės ir prevencijos centrai turės patvirtinti galimai teigiamus rezultatus. Pareigūnai pirmadienį pranešė, kad valstybė kol kas paviešins bet kokius preliminarius teigiamus rezultatus.

Ajovos visuomenės sveikatos departamentas turi svetainę, kurioje rasite daugiau informacijos. Visuomenės sveikatos pareigūnai stebi saujelę Jovano gyventojų, ar neatsirado viruso požymių, pirmiausia rekomenduojama, kad jovaniečiai padėtų užkirsti kelią bet kokiam tolesniam jo plitimui, prisidengdami kosint ir čiaudėdami, nusiplaudami rankas ir likite namuose, jei sergate.

CDC duomenimis , dabartiniai viruso simptomai yra nuo lengvos iki sunkios kvėpavimo takų ligos su karščiavimu, kosuliu ir pasunkėjusiu kvėpavimu.

Ajoviečiai, kuriems įtariami simptomai, raginami kreiptis į sveikatos priežiūros paslaugų teikėją. Valstybė turi karštosios linijos numerį (1-800-362-2736), skirtą pranešti apie ligą , tačiau Ajovanas pirmiausia turėtų susisiekti su vietiniu visuomenės sveikatos departamentu.

Barbara Rodriguez registruoja sveikatos priežiūrą ir politiką. Su ja galite susisiekti el. paštu bcrodriguez@registermedia.com arba telefonu 515-284-8011. Sekite ją Twitter @bcrodriguez .

Jūsų prenumerata leidžia atlikti tokį darbą. Prisiregistruokite adresu DesMoinesRegister.com/Deal .

Pirmieji skiepai per pirmąjį naujojo koronaviruso vakcinos bandymą buvo sušvirkšti pirmadienį, nes nedidelė savanorių grupė Sietle per ateinančias kelias savaites gaus skirtingas dozes, kad patikrintų eksperimentinės vakcinos saugumą.

Kaiser Permanente Washington sveikatos tyrimų instituto Sietle gydytojai davė pirmuosius bandymus, skirtus kovai su COVID-19 plitimu.

„Saugios ir veiksmingos vakcinos, skirtos užkirsti kelią SARS-CoV-2 infekcijai, paieška yra neatidėliotinas visuomenės sveikatos prioritetas“, – pranešime teigė Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius Anthony Fauci. "Šis 1 fazės tyrimas, pradėtas rekordiniu greičiu, yra svarbus pirmasis žingsnis siekiant šio tikslo."

SARS-CoV-2 yra viruso, sukeliančio COVID-19, kurį Pasaulio sveikatos organizacija praėjusią savaitę paskelbė pandemija, pavadinimas. Pasaulyje buvo pranešta apie daugiau nei 183 400 atvejų ir daugiau nei 7 100 patvirtintų mirčių, nes virusas pirmą kartą buvo aptiktas 2019 m. pabaigoje Kinijoje.

Koronaviruso mitai, paneigti: galvijų vakcina, biologiniai ginklai ir 3000 USD testas

Tyrime turi dalyvauti 45 sveiki suaugusieji nuo 18 iki 55 metų amžiaus ir truks maždaug 6 savaites, nes savanoriai bus sušvirkšti po du kartus maždaug per mėnesį.

Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto ir biotechnologijų bendrovės Moderna, Inc. mokslininkų sukurta eksperimentinė vakcina naudoja pasiuntinio RNR ir „nukreipia organizmo ląsteles ekspresuoti viruso baltymą, kuris, kaip tikimasi, sukels tvirtą imuninį atsaką, “, – rašoma instituto pranešime spaudai.

Mokslininkai, dirbantys su vakcina nuo Artimųjų Rytų kvėpavimo sindromo, kurį sukėlė kitas koronavirusas, sugebėjo greitai sukurti eksperimentinę vakciną COVID-19, kai tik tapo prieinama naujojo koronaviruso genetinė informacija.

Kas tiksliai yra virusas? Ar tai gyva?

Koronavirusai pavadinti dėl karūną primenančių spyglių ant jų paviršių, o potenciali COVID-19 vakcina nukreipta į smaigalį, kuris leidžia virusams atakuoti žmogaus kūną.

Gydytoja Lisa Jackson, vadovaujanti tyrimui su Kaiser Permanente, sakė naujienų agentūrai Associated Press, kad jos komanda yra „suvaldyta“, kai vyksta tyrimas. Galima vakcina yra viena iš daugelio visame pasaulyje kuriamų vakcinų, ir gali prireikti daugiau nei metų, kol ji bus plačiai prieinama, jei bus įrodyta, kad ji yra saugi.

„Mes nežinome, ar ši vakcina sukels imuninį atsaką, ar ji bus saugi. Štai kodėl mes atliekame teismą“, – naujienų agentūrai AP sakė Jacksonas.

Tačiau ji pridūrė, kad „net nežinant, kad šis virusas buvo… gauti vakciną“ atliekant tyrimus maždaug per du mėnesius, yra precedento neturintis dalykas.

„Jaučiuosi puikiai“, – pridūrė ji, gavusi šūvį.

Kiti pirmojo etapo vakcinos gavėjai buvo 46 metų Nealas Browningas iš Botelio, Vašingtono. Jis sakė AP, kad jo dukros didžiuojasi juo, kad dalyvavo teisme.

„Kiekvienas tėvas nori, kad jų vaikai į juos žiūrėtų aukštyn“, – sakė jis. Tačiau jis sakė, kad liepė nesigirti draugams. "Tai taip pat kiti žmonės. Čia ne tik tėtis."

25 metų Rebecca Sirull sakė, kad ji prisijungė prie teismo kaip „būdo teigiamai prisidėti prie situacijos“.

„Pagrindinės mūsų visų gairės šiuo metu yra likti namuose ir nieko neveikti, o tai tarsi sunku išgirsti žinią, kai nori padėti“, – sakė ji.

Prisidėjo: „The Associated Press“.

Ajovos visuomenės sveikatos departamentas dar nerekomenduoja atšaukti masinių susibūrimų. Taigi vaikinų valstybinis krepšinis vis dar tęsiasi, nors ir su apribojimais penktadienio čempionato ture.

Ajovos vidurinės mokyklos lengvosios atletikos asociacija paskelbė, kad penktadienio rungtynėms į Wells Fargo areną bus įleidžiami tik žaidėjai ir treneriai, teisėjai, įgalioti žiniasklaidos nariai, būtiniausi turnyrų darbuotojai, Ajovos renginių centro darbuotojai ir ribotas skaičius sirgalių. 100 kiekvienos komandos sirgalių bus paprašyti pasitraukti, kai tik jų žaidimas pasibaigs.

Agentūra ketvirtadienio rytą atsakė į Des Moines registro klausimą apie tai, kad Ajovos renginių centrui ir Ajovos vidurinės mokyklos lengvosios atletikos asociacijai nerekomenduojama apriboti žiūrovų skaičių šios savaitės berniukų krepšinio valstijos turnyre.

Contents