Kas olete kunagi mõelnud, kas seks on pärast sündi valus?

Kas olete kunagi mõelnud, kas seks on pärast sündi valus?

Arvatakse, et see on tõhus ja ohutu ravivõimalus naistele, kes kannatavad menopausijärgse urogenitaalsündroomi all.

 • PRP. Trombotsüütiderikka plasma süstimist peetakse soodsaks ravivõimaluseks tupekuivuse korral, soodustades kudede regeneratsiooni. Sellegipoolest on väidete tõestamiseks vaja täiendavaid uuringuid.
 • Looduslikud abinõud tupekuivuse vastu

  Vaginaalse määrimise parandamiseks on kasutatud taimseid ravimeid. Kuid järgnev loetelu ei ole meditsiiniliselt heaks kiidetud tõhusa ravivahendina tupeepiteeli taastumise ja tupe kuivuse korral.

  • Dong quai
  • Must cohosh
  • Emarohi
  • Comfrey juur
  • Ma olen toit
  • Puhta puu ekstrakt
  • Metsik jamsi
  • Kikerheina tinktuur

  Arvatakse, et E- ja D-vitamiin on kasulikud tupekuivuse ravis, kuna tupeepiteelis diferentseerub ja keratinotsüütide proliferatsioon suureneb. Oluline on säilitada tervislik, mitmekesine, vitamiinide, mineraalide ja tervislike rasvade rikas toitumine, et teie keha suudaks hormoone optimaalselt toota.

  Vaginaalne kuivus on tingitud östrogeeni taseme langusest, mis on tavaline pärast menopausi. Sellegipoolest võib see olla probleem varases elus. Sümptomeid saab leevendada käsimüügis olevate libestite ja tupeniisutajate kasutamisega, kuigi kõige tõhusam variant on hormoonravi, mille võib määrata arst. Kui teid mõjutab tupe kuivus, võtke ühendust oma tervishoiuteenuse osutajaga, et leida teile sobivad optimaalsed ravikombinatsioonid.

  Teie keha kogeb pärast sünnitust palju muutusi, sealhulgas teie vagiinas. Enamik neist muutustest taandub mõne kuu jooksul, kuid mõnel inimesel on pikemaajalisi probleeme. On loomulik, et need muutused mõjutavad teie seksuaalelu, kuid on palju samme, mida saate teha, et pärast sündi valuvaba seksi nautida.

  Võtmed:

  • Kõige sagedamini esinevad vaginaalsed muutused pärast sünnitust on valulikkus, armkude, turse, eritis ja kerge verejooks.
  • Pikaajalised sünnitusjärgsed tüsistused on tavaliselt tingitud vaagnapõhja vigastustest, mis võivad põhjustada uriinipidamatust, valu ja raskusi seksiga.
  • Tõenäoliselt ei tunne teie vagiina pärast sünnitust teie partnerit teistmoodi. Peaksite nendega avatult suhtlema, kui hakkate uuesti seksima.
  • Sünnitusjärgsete vaginaalsete muutuste ravi hõlmab vaagnapõhja harjutusi, vaagnapõhja füsioterapeudi külastamist ja meditsiinilisi protseduure.

  Kuidas sünnitus mõjutab vagiina

  Sünnitus, olgu see siis läbi tupe või keisrilõike (C-sektsioon), on tohutu katsumus. Rasedus võib keha muuta mitmel viisil — venitusarmid, kaalutõus, isegi jalad võivad kasvada! Mõned inimesed kogevad muutusi ka tupes ja kogu tupe piirkonnas.

  Need on mõned peamised viisid, kuidas vagiina võib pärast sündi muutuda:

  • Laiem. See võib tunduda laiem, kuid turse ja avatus taanduvad tavaliselt mõne päeva jooksul.
  • Valulikkus. See võib esineda tupe ja kõhukelme ümber.
  • Õmblused. Inimesed, kellel on pisarad või kellel on olnud episiotoomia (tervishoiuteenuse osutaja tehtud tahtlik kirurgiline lõige, et raske sünnituse ajal rohkem ruumi tekitada), võivad vajada õmblusi. Need paranevad tavaliselt kuu jooksul pärast sündi.
  • Armkude. Sügelev, kõrgenenud ja konarlik armkude võib moodustuda kõigi piirkondade ümber, kus rebenesite või kui vajasite episiotoomiat.
  • Tühjenemine. Muutused tupest väljutamises ja kerge verejooks on esimestel nädalatel pärast sünnitust normaalsed. Pöörduge viivitamatult arsti poole, kui teil tekib ülemäärane verejooks.

  Enamik neist sümptomitest kaob 6–12 nädala jooksul pärast sündi. Pikemas perspektiivis mõjutab sünd tõenäolisemalt vaagnapõhja kui tegelikku vagiina.

  Teie vaagnapõhi pärast sündi

  Vaagnapõhi on sidemete ja lihaste rühm, mis toetab soolestikku, emakat ja põit. Samuti mängib see tohutut rolli seksis ja sünnituses. Ühes uuringus leiti, et 58% naistest, kellel oli vaginaalne sünnitus ja 43% keisrilõige, koges vaagnapõhja düsfunktsiooni.

  Vaagnapõhja vigastused ja muutused pärast sünnitust võivad põhjustada kusepidamatust, alaselja- ja vaagnavalu ning mõjutada isegi teie seksuaalelu. Erinevalt tavalistest muutustest tupes pärast sündi võivad vaagnapõhjavigastused vajada paranemiseks arstiabi või ravi.

  Vaginaalsed muutused pärast keisrilõiget

  Teine levinud küsimus on see, kas teie vagiina ikka veel muutub, kui teil on olnud C-lõik. Vaginaalsed muutused pärast C-lõiget sõltuvad sellest, kas te töötasite ja proovisite vaginaalset sünnitust või olite plaanitud keisrilõiget. Vaagnapõhjalihased venivad alati pisut 9-kuulise raseduse kandmise raskuse ja suuruse tõttu, isegi kui teil on plaanis keisrilõige.

  Nagu iga asja puhul, on siin ka individuaalseid erinevusi. Inimesed, kellel oli C-sektsioon, võivad tõenäoliselt siiski kogeda tupe valulikkust, kuivust ja eritist, kuid tõenäoliselt ei pea nad tegelema tupe või perineaalse armkoe või õmblustega.

  Seks pärast sündi

  Üks levinumaid küsimusi ja muresid, mis inimestel pärast sünnitust on, on see, kuidas sünnitamine nende seksuaalelu mõjutab. Kas olete kunagi mõelnud, kas seks on pärast sündi valus? Kas teie partner märkab muutusi teie vagiinas? Kuidas nautida seksi pärast sündi? Siis pole sa üksi. Allpool käsitleme kõige levinumaid küsimusi seksi kohta pärast sündi.

  Kui kaua pärast sünnitust võib seksida?

  Aeg, mille jooksul peaksite pärast sündi seksiga ootama, on igaühe jaoks erinev. See sõltub sellest, kui palju teil on vaja paraneda, olgu see siis vaginaalsest sünnitusest või C-sektsioonist, teie mugavustasemest ja teie soovist.

  Nagu öeldud, soovitab enamik teenusepakkujaid oodata 4–6 nädalat pärast sünnitust enne seksimist. Üks osa sellest on võimaldada teie tupel ja vaagnapõhjal paraneda, aga ka vältida võimalikke nakkusi.

  Kas seks on valus pärast sündi?

  Ühes uuringus leiti, et 37,5% inimestest koges valulikku seksi 6 kuud pärast sünnitust, samas kui 46,3% oli seksi vastu huvipuudus. Tõelise valu korral peaksite lõpetama, kuid teatud ebamugavustunne on normaalne, eriti armkoega piirkondades.

  Vaginaalne kuivus on tavaline ka sünnitusjärgsetel inimestel, eriti kui nad imetavad või imetavad. Imetavatel inimestel on madalam östrogeeni tase kui neil, kes seda ei tee, mis aitab kaasa tupe kuivusele.

  Kui tupe kuivus muudab seksimise ebamugavaks, saate seda hõlpsalt parandada, kasutades kehale ohutut määrdeainet ja hoides end hüdreeritud.

  Kuidas tundub seks pärast sünnitust teie partnerile?

  Teine mure pärast sündi on see, kuidas teie partner võib teie vagiinasse suhtuda. Vagiinad on elastsed ja kipuvad enamasti tagasi minema oma sünnieelsele kujule. Enamik peenisega partnereid ei märka vahet seksides pärast partneri sünnitust.

  Nad on tavaliselt rohkem mures teie mugavuse pärast ja hoolitsevad selle eest, et nad teile haiget ei teeks, kui mis tahes väiksemad muudatused teie vagiinas.

  Kuidas rääkida seksist pärast sündi?

  Kuidas räägite oma partneriga seksist pärast sündi? Väga selge ja ausa suhtlusega.

  Paluge neil olla teiega kannatlik, enne kui hakkate uuesti seksima. Saate keskenduda intiimsuse loomisele kaisutamise, suudlemise ja pere ja paarina koos olles.

  Siin on mõned näpunäited, kui hakkate seksima:

  • Alustage aeglaselt ja võtke aega.
  • Nautige eelmängu, oraalseksi ja kõiki muid “välistegevuse” vorme, kui tungimine on ebamugav. Seks on kogu erootiline ja siduv kogemus, mitte lihtsalt vahekord. Tegelikult saab ainult umbes 25% naistest orgasmi ainult vahekorrast (puhtalt vaginaalne stimulatsioon). Enamik vajab kliitori stimulatsiooni, mida on lihtsam lahendada “välisvooluga”.
  • Olge avatud selle kohta, mis töötab või ei tööta või kui miski teeb haiget.

  Mida teha vaginaalsete muutustega pärast sünnitust

  Vagiina ja vaagnapõhja muutused on pärast sündi normaalsed, kuid kuidas nendega toime tulla?

  Sünnitusjärgsed vaginaalsed harjutused

  Lihtne viis oma vagiina tervendamiseks ja tugevdamiseks on teha Kegeli harjutusi. Kegelid on lihtsad vaagnapõhjaharjutused, mis tugevdavad seda, et aidata ravida uriinipidamatust, aidata sünnist saadik muutuste korral ja parandada seksuaalset funktsioneerimist. Neid saab teha tööriistadega, nagu Kegeli pallid, või ilma. Oluline on teha neid harjutusi pigem varem kui hiljem pärast sündi, sest ajastus võib palju muuta.

  Rääkige oma arstiga

  Teile tehakse sünnitusjärgne kontroll oma OB/GÜN või ämmaemandaga, tavaliselt umbes 3 nädalat pärast sünnitust. Võib-olla on liiga vara öelda, kuid siin saate välja tuua kõik mured, mis teil seoses vaginaalsete muutustega on.

  Kui teil on pärast sünnitust paar kuud endiselt probleeme tupe või vaagnapõhjaga, pöörduge kindlasti uuesti oma arsti poole. Nad võivad suunata teid mõne spetsialisti, näiteks vaagnapõhja füsioterapeudi juurde.

  Vaginaalsed protseduurid

  Teised inimesed pöörduvad meditsiiniliste protseduuride poole, et aidata toime tulla sünnitusjärgsete vaginaalsete muutustega. Meditsiinilised protseduurid võivad olla olulised sünnitusjärgse vaagnapõhja vigastusega inimestele, et aidata ravida uriinipidamatust, taastada normaalset füüsilist tegevust ja isegi aidata kaasa seksuaalelule.

  Kuid Ameerika sünnitusarstide ja günekoloogide kolledž (ACOG) ei soovita plastilist kirurgiat ega muid valikulisi protseduure. See hõlmab vaginoplastikat, tupe noorendamist ning raadiosagedus- ja laserprotseduure.

  Ära muretse, sa just sünnitasid!

  Sa said just lapse. See võib muuta teie vagiina, kuid rohkemgi, nii et see muudab teie keha, energiataset ja kogu teie elu.

  Fakt on see, et teie seksuaalelu muutub tõenäoliselt pärast lapse sündi, kuid mitte põhjustel, mida te arvate. Kui te ei koge vaagnapõhja vigastusi või paranete sellisest protseduurist nagu episiotoomia, mõjutavad kõik vaginaalsed muutused teie seksuaalelu tõenäoliselt minimaalselt.

  Veelgi tõenäolisem on see, et teie seksuaalelu mõjutab uue lapse koju saamine. Tõenäoliselt olete väsinud, teil on vähem vaba aega, hormonaalsed muutused ja teie prioriteedid on muutunud. Mõned inimesed teatavad, et on pärast sünnitust seksinud paremini ja tunnevad end oma partneriga üldiselt lähedasemana.

  KKK

  Millised on kõige levinumad muutused tupes pärast sünnitust?

  Kõige sagedasemad muutused, mida inimesed pärast sündi kogevad, on valulikkus, õmblustest paranemine, “avamine”, eritis, kerge verejooks ja muutused vaagnapõhjas.Lisateabe saamiseks külastage aadressi https://glucofort-official.top/the-benefits-of-a-mediterranean-diet-for-diabetes-management/

  Contents